Dersom du ønsker å delta på et nyttig og gøyalt mestringskurs om hvordan tankene og oppmerksomheten påvirker humøret og handlingene dine, er du hjertelig velkommen.
- Kurset er gratis, og åpent for alle over 18 år.
Kursdager og sted
- Kurset går over 2 onsdager, fra kl 12-15.
- Sted er Lyngdal helsehus, 3. etasje, avdeling C.
Om kurset
Tidligere trodde man at personer med psykiske plager skilte seg fra «normale folk». Nyere forskning viser at de samme tankeprosessene går igjen i oss alle, bare i ulik grad.
Dette kurset er derfor for alle – fra deg som sliter med angst eller depresjon til deg som ønsker å lære mer om hvordan psykologi påvirker oss i hverdagen.
Kurset er utviklet av norske psykologer og forskere, og presenterer negative tanker som ulike tankevirus som kan behandles med psykologiske vitaminer. Det er terapeuter som jobber med psykisk helse i Lyngdal kommune som leder kursene.
Kontaktperson og påmelding
Er dette noe for deg, ta kontakt med Venke Hægbostad, på epost via lenken under:
Lenke til epost Venke Hægbostad
Velkommen til kurs i tankevirus!
