Du er invitert til folkemøte om beredskap

Mandag 5. mai inviterer Grindheim Bygdekvinnelag og Lyngdal kommune til folkemøte på Byremo videregående skole, med beredskap som tema.

Mandag 5. mai inviterer Grindheim Bygdekvinnelag og Lyngdal kommune til folkemøte på Byremo videregående skole, med beredskap som tema.

Ideen om beredskapsmøtet oppstod på et medlemsmøte i bygdekvinnelaget i februar. Bakgrunnen var at det ble etterspurt mer informasjon fra Lyngdal kommune om nettopp beredskap.

  • Folkemøtet holdes i auditoriet på Byremo videregående skole mandag 5. mai, og starter kl. 18
  • Møtet er åpent for alle interesserte, og det er ingen påmelding i forkant

Kveldens tema blir kommunale beredskapsplaner, tilfluktsrom og egenberedskap. Til stede for å snakke om dette, og svare på spørsmål, er Lyngdal kommunes beredskapskoordinator Birger Abrahamsen med følge av stabssjef for Utvikling i Lyngdal kommune, Ronny Bjørnevåg, og ordfører Unni Nilsen Husøy. Sivilforsvarets distriktssjef, Holger Hillesland, har også annonsert sin deltagelse.

«Grindheim Bygdekvinnelag er opptatt av hele samfunnet, og ikke minst bygdesamfunnene. Kommunen har tatt dette på alvor, og vi ser virkelig fram til at mange vil benytte seg av denne sjansen til å få mer lokal kunnskap om dette viktige temaet», skriver Grindheim Bygdekvinnelag blant annet i sin egen omtale av arrangementet.

Det blir enkel bevertning, og rikelig med anledning for de frammøtte til å stille spørsmål.

Vel møtt til folkemøte om et viktig, og dessverre, veldig aktuelt tema.

Dronefoto av Byremo videregående skole
På Byremo videregående skole arrangeres det mandag 5. mai folkemøte om beredskap.
Dronefoto: Ole Åsmund Brattfjord, Lyngdal kommune

Aktuelle lenker

Ønsker du å lese mer om beredskap i Lyngdal kommune, og temaet egenberedskap, kan du kikke innom lenkene nedenfor:

Lenke: Anbefalinger for egenberedskap

Lenke: Er du forberedt?

Lenke: Tilfluktsrom

Lenke: Samfunnssikkerhet og beredskap

Får kommunen kontakt med deg?

Lyngdal kommune benytter SMS for raskt å informere om hendelser, eller for å nå ut med ulike typer servicevarslinger til innbyggere og virksomheter.

For å være sikker på å få slike varsler fra kommunen bør du sjekke at din kontaktinformasjon i det nasjonale Kontaktregisteret er korrekt. Dette kan ikke kommunen gjøre for deg!

Les mer om dette via lenken under:

Lenke: Er du tilgjengelig?

Kontaktinformasjon

Birger Abrahamsen
Lyngdal rådhus, 2. etasje
Postboks 353, 4577 Lyngdal

Sist endret: 23.04.2025